Dom seniora

Witamy Państwa w Naszym Domu.

„Mazowsze, piasek, Wisła i las,
Mazowsze moje płasko, daleko,
Pod potokami szumiących gwiazd,
Pod sosen rzeka”

Kamil Baczyński

Dom Seniora usytuowany jest w cichej okolicy na obrzeżach Warszawy, w dzielnicy Wesoła. Dom stoi u spodu skarpy, nieopodal zabudowań parafii Opatrzności Bożej w Wesołej . Od zachodu otaczają go sosnowo-liściaste lasy okolic Wesołej, od południa i wschodu sąsiaduje z domkami jednorodzinnymi. Okolica jest cicha i spokojna, sprzyja spacerom na świeżym powietrzu i rozmyślaniom. Dom jest w granicach wielkiej Warszawy ( tylko 25 minut od centrum), na obrzeżach wypełnionych starym drzewostanem. Łączy odosobnienie i spokój podmiejskiego ośrodka wypoczynkowego z bliskością fachowej pomocy medycznej, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Od 2000 roku Wesoła została włączona jako dzielnica Warszawy.

Dom Seniora powstał przy parafii Opatrzności Bożej w Wesołej z woli Bożej oraz dzięki hojności licznych sponsorów i ofiarnej pracy wielu ochotników. Lokatorzy jednoosobowych mieszkań w Domu Seniora otoczeni są całodobową opieką. Dysponując miejscami dla 40 mieszkańców, Dom Seniora jest jednym z mniejszych domów opieki dla ludzi starszych w Polsce, jednak oferuje warunki odpowiadające najwyższym standardom.

Dom Seniora, o powierzchni zabudowy 771 m2 i powierzchni użytkowej 1619 m2, zbudowany jest w kształcie otwartej połowy sześcioboku. Posiada trzy poziomy użytkowe: parter, piętro, oraz pół-piwnicę, z oknami na zewnątrz schodzącymi do połowy tego najniższego poziomu. Na piętrze znajdują się pokoje mieszkalne oraz gabinet zabiegowy i lekarski. Na parterze znajdują się również pokoje mieszkalne, świetlica, kaplica, jadalnia, kuchnia i inne pomieszczenia użytkowe. Na poziomie najniższym znajdują się pomieszczenia gospodarcze i użytkowe oraz ośrodek rehabilitacji i fizykoterapii.

Trzy poziomy Domu Seniora połączone są schodami oraz centralnym dźwigiem osobowym umożliwiającym pensjonariuszom łatwe przemieszczanie się z poziomu mieszkalnego do jadalni, świetlicy, pomieszczeń rekreacyjnych, jak również do ośrodka rehabilitacji i fizykoterapii.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z historią powstania domu i szczegółami naszej oferty.

Jeśli Państwo, bądź ktoś z Państwa bliskich lub znajomych byłby zainteresowany dołączeniem do wspólnoty Domu Seniora, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 761 34 66, (22) 761 34 71, +48 887 88 87 86 lub elektroniczny biuro@gniazdo.org.pl.

Close Menu